Ksiazka o seksuologii

Seksuolog - pierwsze zajście w jego gabinecie zazwyczaj wykazuje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie opinii o wizycie że posiadać złe skutki. Dużo kobiet przechodzących na zaburzenia związane z byciem seksualnym odwleka w czasie poradę u specjalisty, częstokroć zwlekając spośród ostatnim nawet wiele lat. Nie istnieje to poważne rozwiązanie, skoro nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, to w dodatku może wywołać eskalację dysfunkcji. W domenie seksuologii wybierają się zatem wszelkie aspekty związane z płciowością kogoś w dziedzinie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej dusze i emocjonalności. Seksuolodzy w wysokim mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania związane z jej zgodą ze części środowiska społecznego, to najzwyklejsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia osobistego miewa diametralny nacisk na naturalną egzystencję, dlatego nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na punkty powiązane z własną seksualnością. Spośród tego względu mnóstwo osób pozostaje w milczeniu z powodu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem oddaje się więc możliwością do zmierzenia się z naszymi najbardziej dużymi problemami i wspiera ich innowacyjne rozwiązanie. Bez powodu na ważną specjalizację danego seksuologa (lub toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba skończyć się psychicznie do dania szczegółowego wywiadu. Jego priorytetem jest możliwie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym całe aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i tych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu spoglądania na fakt seksu oraz dotychczasowych wydarzeń w współczesnej sprawy.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent jesteś obowiązek żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głów i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia dostępnych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po wywiadzie będzie pytanie somatyczne wykonane przez lekarza z nauki pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesie osób bądź urolog w przypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest ponad badanie psychologiczne, polegające na dobraniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może również zasugerować skierowanie do wykonania badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zdać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne chodzą do grupy potrzeb fizjologicznych, a ich nasycenie stanowi samotnym z niezbędnych elementów nadającym życiu sens.