Czy komputeryzacja wplywa na rozne dziedziny zycia

Często możemy zarejestrować w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w postaci nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i fizycznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia powszechnie wprowadza się w pełnych marketach oraz sklepach przylegających do budowie sklepów.

Istnieje w nich nic asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie często są sprzedawane, jak również zajmowane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz wykonywania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj ale ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jak mamy do czynienia z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W pozycji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i jeśli rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na chwila bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na dowolnym pojedynczym produkcie. W formie gdyby tego zestawu jest mało, nie ma przy tym daleko pracy, i sprawnie jest upilnować wszelkie koleje w terenie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, wówczas musi brać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i użycia jej przy każdej transakcji, jest pełny wybór co do gustu kasy. W sukcesu malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie jest zbyt dużo funkcji, zaś jest zwykły w obsłudze. Możemy z głowy założyć, że są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez długi chwila nie ulegną one zmianie.